האם יש לך דירת יוקרה?

על פי החוק דירת יוקרה מוגדרת כדירה בשווי של מעל 4,603,000 ₪ (נקרא לסכום הזה "תקרת הפטור").

בעקבות עליות המחירים המטאוריות של השנתיים האחרונות, הרבה דירות רגילות נכנסו תחת ההגדרה של דירת יוקרה על פי חוק מיסוי מקרקעין.

המשמעות של ההגדרה הנה שגם אם המדובר בדירה היחידה שלכם, לא תוכלו לקבל פטור ממס שבח במכירתה על מלוא השווי, אלא רק על החלק שעד לתקרת הפטור.

מה קורה אם יש כמה בעלים לדירה הזאת, איך מתחלק הפטור?

עד היום עמדת רשות המיסים הייתה שהפטור הנו עבור דירה, כך שכל מוכר יכול לקבל רק את החלק היחסי שלו מתקרת הפטור.

בפסק דין גבע נ. רשות המיסים נקבע כי במכירת דירת יוקרה המהווה דירה יחידה בידי השותפים בזכויות בה, הפטור ממס שבח עד לתקרת הפטור כאמור בסעיף 49א(א1) לחוק מיסוי מקרקעין ("החוק") הינו למוכר, ובהתאם זכאי כל אחד מהמוכרים לפטור ממס שבח עד לתקרת הפטור לו זכאי מוכר דירת מגורים יחידה.

קצת מסובך, אבל ההסבר הפשוט הוא שבצורה הזאת כל אחד יכול לקבל את מקסימום הפטור המגיע לו.

חשוב מאוד כאשר מחשבים את מס השבח הצפוי לקחת בחשבון את הפסיקה הזאת (היא מופיעה כאופציה במחשבונים של חישוב מס שבח) כדי להשיג חישוב מיטיב ככל האפשר.

פסק הדין: ו"ע 59018-11-21 גבע ואח' נ' מנהל מיסוי מקרקעין תל אביב

לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדי או להיכנס לאתר המשרד www.eladclaw.com

 

 

קטגוריות

רוצים להתייעץ?

רוצים להתייעץ?