קנייה מכירה ועסקאות מקרקעין

עיסקאות מקרקעין

הסכמי מכר מקרקעין לקנייה או מכירת דירה דורשים מענה משפטי ייחודי. מדובר בעסקאות שאינן מבוססות רק על מערכת חוזית רגילה אלא על שורה של דרישות דווקניות נוספות מעבר לדיני החוזים הכלליים. עריכת הסכם מכר לקנייה או מכירת דירה משלבת מתודולוגיות משפטיות שמבוססות על היכרות מעמיקה עם העסקה המדוברת לאור החקיקה והפסיקה ברמה העדכנית ביותר.
משרד מטפל בעסקאות הנוגעות למכר מקרקעין מכל הסוגים, דירות, בתים, מגרשים לבניה, קבוצות רכישה, הרחבות קהילתיות, משקים חקלאיים, עסקאות בדמי מפתח, הסכמי שכירות עסקיים, ונכסים מניבים. תפקידנו הוא לדאוג לכך שהלקוח יקבל את השקט הנפשי, ויבצע את העסקה בדרך היעילה והבטוחה ביותר.
הלקוח מקבל טיפול מקיף החל מרגע בחינת כדאיות העסקה, דרך המשא ומתן המשפטי והמסחרי, תכנון המיסוי, הבדיקות השונות ברשויות, הכנת ההסכמים, וקבלת הבטוחות הנדרשות, עד לסיום העסקה ורישום הנכס על שם הלקוח.
משרדנו מלווה רוכשים ומוכרים בעסקאות מקרקעין הן בנכסים מקבלן (יד ראשונה) והן מגורמים פרטיים (יד שנייה). אנו מבצעים את כל הפעולות הדרושות לטובת הלקוח תוך ווידוא הזכויות הרשומות על הנכס, בדיקת אמיתות הנתונים מול לשכת רישום המקרקעין, ניהול מו"מ, עריכת חוזים והתאמת העסקה למטרותיה (מגורים, השקעה וכדומה).
אנו עומדים בקשר עם הלקוח בכל שלב ומיידעים אותו באשר להתקדמות העסקה, כמו גם על נקודות תורפה אפשריות, ככל שקיימות, וזאת על מנת שהלקוח יוכל לתכנן את צעדיו בשקט ובבטחה.
שירותינו בתחום כוללים:
• עריכת הסכם מכר והסכם זיכרון דברים (במידת הצורך).
• ניהול מו"מ מול הצד השני תוך שמירה על הזכויות והאינטרס של הלקוח.
• ליווי הלקוח בסוגיות מימון כמו נטילת משכנתא, גרירת משכנתא וכדומה.
• התחקות אחר הזכויות האמיתיות בנכס בלשכת רישום המקרקעין.
• בחינת היבטי מיסוי רלבנטיים.
• ליווי לאחר קבלת המפתח לרבות בתקופות האחריות ובדק הבית.
• התמודדות עם הפרת הסכם מכר מקרקעין לרבות בייצוג בערכאות.

קטגוריות

האם יש לשלם מס בגין שיפוץ פנימי של דירות במסגרת תמ"א 38 – חיזוק

פרק חמישי 5 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), מעניק פטור ממס שבח במכירת זכויות במקרקעין במסגרת פרויקטים המבוצעים לפי תמ"א 38. מתן הפטור מותנה בתנאים שונים, לרבות הדרישה כי התמורה בעד מכירת הזכויות ניתנה במסגרת "שירותי בנייה לפי תוכנית החיזוק". קרי, לא ניתנה תמורה בגין זכויות בנייה שאינן מכוח התמ"א.

לקרוא עוד »
עורך דין מקרקעין אלעד כהן נתניה

רוצים להתייעץ?

רוצים להתייעץ?

דילוג לתוכן