תביעות כספיות

משרדנו מייצג חברות, עסקים ולקוחות פרטיים בתביעות כספיות בכל הערכאות. כשאחד מהצדדים ו/או הפר הסכם והצדדים לא מצליחים להגיע לפשרה ולפתרון הסכסוך.

משרדנו מייצג חברות, עסקים ולקוחות פרטיים בתביעות כספיות כתובעים וכנתבעים בכל הערכאות.

תביעה כספית הינה אמצעי שנדרש כאשר קיים סכסוך בין צדדים ו/או שהסכם הופר והצדדים לא מצליחים להגיע לפשרה ולפתרון הסכסוך באופן עצמאי.

המשרד מעניק לווי כולל, שלם ומקיף בהליכים משפטיים בהן נתבע אחד הצדדים, או שניהם, לשלם סכום כספי לצד שמנגד. ההליכים בהם מעורבות תביעות כספיות מחייבים היערכות יסודית ואיסוף מדוקדק של הראיות והעדויות, שליטה ובקיאות מוחלטת בעובדות, בתקדימים ובדינים ומיומנויות גבוהה בייצוג בבית המשפט. כמו כן בשל מורכבות התחום, נדרשת הפעלת שיקול דעת מקצועי בבחירת ההליך הנכון לנסיבות הספציפיות של התיק משום שלבחירה זו עשויה להיות השפעה מכרעת על תוצאות התביעה.

סוגי התביעות הקיימים כוללים:

  • תביעה אזרחית רגילה – מסומן גם ת”א – הינה תביעה אזרחית בסדר דין רגיל אשר את כתב ההגנה ניתן להגיש 60 ימים מיום הגשת התביעה. תביעה בסדר דין רגיל מגישים לבית משפט השלום או בית משפט המחוזי על פי התנאים שפורטו לעיל בהתאם לגובה התובענה (בתביעה כספית), האם מדובר בתובענה בסוגיה של בעלות במקרקעין ועוד.
  • תביעה בסדר דין מהיר – מסומנת גם תא”מ ובתביעה זו ידון בית משפט השלום בתביעות של עד סכום של 75,000 ש”ח בלבד. בתביעה בסדר דין מהיר יגיש הנתבע כתב הגנה עד 45 ימים מיום הגשת התביעה. כמו כן הרבה פעמים תביעות בסדרי דין אחרים עוברים לתביעה בסדר דין מהיר בבית משפט השלום כגון: תביעה קטנה אשר נקבע כי הפורום הנכון אינו בתביעות קטנות תעבור לתביעה בסדר דין מהיר, בקשת רשות להתגונן בהוצאה לפועל אשר מתקבלת על ידי בית המשפט עוברת להליך של סדר דין מהיר בבית משפט השלום במידה והסכום הוא עד ל75,000 ש”ח ועוד מקרים אחרים.
  • תביעה בסדר דין מקוצר – תביעה בסדר דין מקוצר הינה תביעה שנועדה להיות הליך זריז ומקוצר במקרים שלא אמורה להיות מחלוקת על גובה חוב מסויים. כמו למשל כאשר יש לספק הזמנת עבודה, כרטסת וחשבונית מס. במקרים אלו הנתבע לא יכול להגיש כתב הגנה, אלא בקשת רשות להתגונן ורק אם בקשתו תתקבל, יוכל להגיש כתב הגנה וההליך יעבור לסדר דין רגיל או סדר דין מהיר, על פי גובה סכום התביעה.
  • תביעה קטנה – תביעה קטנה הינו הליך מהיר יחסית אשר בו בעלי דין אינם מיוצגים על ידי עורכי דין, ולכן לא נדרש הגשת תצהירים וכתבי בי-דין אחרים מעבר להגשת כתב תביעה והגשת כתב הגנה. הסכום שניתן להגיש בבית המשפט לתביעות קטנות הינו עד לסכום של 34,000 ש”ח.

 

קטגוריות

האם יש לשלם מס בגין שיפוץ פנימי של דירות במסגרת תמ"א 38 – חיזוק

פרק חמישי 5 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), מעניק פטור ממס שבח במכירת זכויות במקרקעין במסגרת פרויקטים המבוצעים לפי תמ"א 38. מתן הפטור מותנה בתנאים שונים, לרבות הדרישה כי התמורה בעד מכירת הזכויות ניתנה במסגרת "שירותי בנייה לפי תוכנית החיזוק". קרי, לא ניתנה תמורה בגין זכויות בנייה שאינן מכוח התמ"א.

לקרוא עוד »
עורך דין מקרקעין אלעד כהן נתניה

רוצים להתייעץ?

רוצים להתייעץ?

דילוג לתוכן